Kuchnia od Stolarza

Meble kuchenne w stylu rustykalnym

Meble kuchenne w stylu rustykalnym – dla kogo są dobrym wyborem?
kuchnia w stylu rustykalnym

Kuchnia jest centrum domu. W wielu rodzinach stanowi miejsce wspólnych spotkań, rozmów i gorących dyskusji. Właśnie dlatego tak wiele osób przykłada bardzo dużą wagę do urządzania tego pomieszczenia. Jaki styl kuchni najbardziej Ci się podoba? Jeżeli marzysz o rustykalnym klimacie, to zobacz, jak możesz zrealizować swoje plany. Chętnie Ci w tym pomożemy. Od lat tworzymy kuchnie w stylu rustykalnym w Warszawie i okolicach.

 

Meble w stylu rustykalnym do kuchni – czym się wyróżniają?

Sam styl rustykalny pochodzi o łacińskiego słowa rusticus. Ten styl aranżacji wnętrz największą popularnością cieszył się w czasach romantyzmu. Wtedy była moda na sielskość, na spędzanie czasu na wsi. To właśnie było wyznacznikiem dobrego życia. Posiadanie domku na wsi i odcięcie się od przemysłu. Dzisiaj też wiele osób ma chęć wrócić do prostego życia, które choćby w powszechnym wyobrażeniu nie jest tak wymagające, jak to, co ,,serwuje” współczesność.

kuchnia w stylu rustykalnym

Jakie są kuchnie w stylu rustykalnym?

Styl rustykalny to również bardzo charakterystyczne meble kuchenne i nie tylko. Kuchnie rustykalne były szczególnie popularne we Francji i w Wielkiej Brytanii. Nadal można spotkać domy zaaranżowane właśnie w taki sposób. Meble w stylu rustykalnym to przede wszystkim prostota oraz naturalne materiały oraz efekt postarzenia. Te meble nigdy nie mogą wyglądać tak, jakby przyjechały prosto z salonu meblowego. W tym właśnie tkwi ich cały urok.

Warto tu również wspomnieć o tym, że kuchnie w stylu rustykalnym od wieków kojarzą się z ciepłem i przytulnością. Chociaż niektórzy mogą im zarzucić, że są staromodne, czy babcine, to i tak, przybywanie w takim wnętrzu, jakoś uspokaja. Można się poczuć właśnie tak, jak u babci. Bezpiecznie, spokojnie i rodzinnie.
Moda na różne style mebli kuchennych się zmienia. Jednak, gdy zdecydujesz się na urządzenie wnętrza w stylu rustykalnym, to masz pewną dowolność. Bardzo ważnym w tym stylu jest eklektyzm. Polega on na umiejętnym łączeniu ze sobą różnych nurtów architektonicznych. Do mebli kuchennych na wymiar w Warszawie z powodzeniem możesz dodać elementy klasyczne i nowoczesne.

Łączenie starego z nowym nie jest niczym odkrywczym, ani nowatorskim. Cała sztuka jednak tkwi w tym, żeby robić to z rozwagą i ze smakiem. Wtedy pokażesz, że nie tylko nieobce Ci są współczesne trendy wnętrzarskie, ale też stworzysz wnętrze z klimatem i minimalistyczne. W kuchni w stylu rustykalnym na wymiar z powodzeniem możesz zastosować na przykład odsłonięte cegły lub zostawić betonowe ściany. Oba te materiały wręcz perfekcyjnie łączą się z naturalnym drewnem. Zresztą ten trik stosuje wielu architektów wnętrz, co można zobaczyć na dostępnych w sieci inspiracjach.

 

Meble rustykalne do kuchni na wymiar – urok drewna

Kuchnia w stylu rustykalnym nie istnieje bez drewna. Dzisiaj wykonanie kuchni z naturalnego drewna jest niesamowicie kosztowne. Niewielu stolarzy podejmuje się takiego wyzwania. Zresztą drewno ma również to do siebie, że wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Praktycznie zawsze musisz na nie bardziej uważać niż na blat zrobiony z płyty MDF.

kuchnia-w-stylu-rustykalnym-drewniana

Jaką płytę MDF na kuchnię w stylu rustykalnym kupić?

Właśnie dlatego proponujemy Ci wykonanie mebli kuchennym na wymiar w stylu rustykalnym z płyt marki Egger. Ten producent słynie z wyjątkowo wysokiej jakości płyt MDF. W jego ofercie znajdziesz między innymi.
  • Płyty melaminowane;
  • Płyty lakierowane w połysku lub matowe;
  • Obrzeża;
  • Laminaty;
  • Blaty robocze;
  • Laminaty
  • kompaktowe;
  • Płyty pokryte laminatem;
  • Płyty nośne.

Każde z nich mają swoje wady i zalety. Przykładowo melaminowane płyty wiórowe Eurodekor mają autentycznie wyglądające dekory i powierzchnie, są odporne na ścieranie i zarysowania, na działanie światła. Dodatkowo, charakteryzują się wysoką antybakteryjnością i są odpowiednie do późniejszego zrecyklingowania. Natomiast laminaty marki Egger naprasowuje się na płyty wiórowe, MDF, HDF, sklejki i inne płyty nośne. Mają naprawdę bardzo atrakcyjne wzornictwo.

Jeżeli nie jesteś pewny tego, jaką płytę masz wybrać do zrobienia Twojej nowej kuchni w stylu rustykalnym na wymiar w Warszawie, to zachęcamy Cię do skontaktowania się z nami. Wszystkie te płyty znamy doskonale i dopasujemy ich rodzaj do Twoich indywidualnych potrzeb.

 

Meble w stylu rustykalnym – najważniejsze cechy

Wróćmy jednak do samego stylu rustykalnego, bo w końcu on jest najważniejszy. Jakie cechy powinny mieć meble kuchenne, aby idealnie się z nim zgrywały? Niezwykle ważne jest to, aby wybrać taką płytę MDF, którą będzie świetnie imitowała prawdziwe, postarzane drewno. Płyta musi być wysokiej jakości. W przeciwnym razie nie da się uzyskać pożądanego efektu.

Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że taka kuchnia w stylu rustykalnym na wymiar będzie dobrze pasowała do takich wnętrz, które już mają w sobie drewniane (najlepiej stare) elementy. Świetnym towarzystwem dla kuchni w tego rodzaju stylu będzie drewniany parkiet, czy podłoga z prawdziwych desek.

Meble w stylu rustykalnym są doceniane przez naszych klientów między innymi za to, że optycznie powiększają wnętrze. Głównie dlatego, że są przede wszystkim białe. Dopuszczalne są również szafki kuchenne w beżach, szarościach, a nawet błękitach i zieleniach. Rustykalne meble kuchenne to proste półki, kredensy w przeszkleniami, czy różnego rodzaju witrynki. Muszą mieć one również frezy ozdobne, które sprawiają, że te meble mają klimat. Proste półki w takiej kuchni przydają się do postawienia na nich na przykład naczyń, szkła lub ceramiki. Oczywiście, obowiązkowo w rustykalnym klimacie.

 

 

Kilka słów podsumowania

Chciałoby się powiedzieć, że moda przemija, a styl rustykalny zostaje. Pewnie dlatego, że każdy czasami tęskni do tego, aby cofnąć się w czasie. To nie są meble kuchenne na wymiar dla każdego. Jednak ciągle udaje im się przekonać do siebie nowe osoby. Jeżeli od zawsze chciałeś mieć kuchnię na wymiar w stylu rustykalnym, to skontaktuj się z nami. Doradzimy, zrobimy pomiar i wizualizację 3D. Następnie w ustalonym terminie zmontujemy meble i jeszcze zapewnimy serwis pogwarancyjny przez okres 5 lat. Zapraszamy do współpracy!

Odwiedź nas w social mediach

Scroll to Top
Call Now Button