Kuchnia od Stolarza

Ile czeka się na kuchnię na wymiar?

Ile czeka się na kuchnię na wymiar w Warszawie?
czas oczekiwania meble na wymiar

Ile trwa realizacja kuchni na wymiar w Warszawie? Każdy, kto wpadł na pomysł wyremontowania tego pomieszczenia zadaje sobie to pytanie. Oczywiście, jeżeli wcześniej już jest przekonany o tym, że chce mieć w swoim domu, meble kuchenne na wymiar. Najprostsza i jednocześnie najmniej konkretna odpowiedź na to pytanie brzmi: To zależy. Jednak niestety to prawda, czas oczekiwania na kuchnię na wymiar jest zależny od wielu czynników. Z tego artykułu dowiesz się od jakich i jak przebiega cały proces.

pomiar kuchni

Od czego zaczyna się realizacja mebli kuchennych na wymiar?

Pierwszym krokiem jest pomiar. Kontaktujesz się z nami i wspólnie ustalamy jego termin. Następnie przyjeżdżamy, zapoznajemy się z Twoją wizją i wszystko dokładnie mierzymy. Na podstawie tego pomiaru możemy wykonać projekt mebli kuchennych. Musisz mieć świadomość, że projektowanie kuchni na wymiar przez stolarza, znacznie się różni od tego, co oferują sieciowe sklepy meblowe. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że meble na wymiar, jak sama ich nazwa wskazuje się wykonywane pod konkretną przestrzeń. Projektanci pracujący w sklepach mają o wiele prostsze zadanie, ponieważ tworzą projekt z gotowych elementów. Profesjonalnie nazywa się taki tryb kuchniami modułowymi. Składają się one z gotowych szafek, których rozmiaru nie da się zmienić. Jest to dobre i jednocześnie niedobre rozwiązanie. Opracowanie takiego projektu przede wszystkim jest o wiele szybsze. W zależności od konkretnego sklepu, może on oferować takiego projektu przez projektanta lub samodzielnie przez klienta. Ten drugi wariant wcale nie jest tak trudny do zrealizowania, jak początkowo mogłoby Ci się wydawać. Najczęściej korzystasz z bardzo intuicyjnego oprogramowania, które podpowie Ci, jakie będzie optymalne ustawienie szafek w Twojej kuchni. Dodatkowo, często możesz już zamówić meble zgodne z takim projektem. Masz również możliwość uzyskania dokładnej wyceny. Wszystko wygląda bardzo prosto i atrakcyjnie. W czym tkwi problem?

Dlaczego kuchnia na wymiar od stolarza jest lepsza?

Pewnie sam masz już świadomość tego, że większość rzeczy robionych na zamówienie ma po prostu lepszą jakość. Dotyczy to zarówno ubrań, oświetlenia, jak i właśnie mebli. W dodatku, są to rzeczy idealnie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb oraz do możliwości. Meble kuchenne na wymiar w Warszawie nasi pracownicy tworzą od podstaw. Projekt Twojej kuchni również. Co więcej, gdy przedstawiamy Ci projekt koncepcyjny, to zawsze występuje on w kilku wersjach. To wymaga czasu, aby je dobrze przemyśleć i odpowiednio przygotować. Samo zrobienie projektu w zależności od stopnia jego skomplikowania zazwyczaj zajmuje od kilku dni do dwóch tygodni.

Dłuższy czas oczekiwania na projekt kuchni na wymiar wynika również stąd, że współpracujemy z mniejszą ilością klientów niż wielkie korporacje. Za to każdy, kto do nas przychodzi jest traktowany z uwagą. Słuchamy naszych klientów i odpowiadamy na ich potrzeby. Czas przygotowania projektu może się wydłużyć również wtedy, gdy będziesz chciał prowadzić zmiany.

Przeprowadzamy wycenę zrealizowania kuchni na wymiar

Warto zwrócić tutaj uwagę na jeszcze jedną bardzo ważną kwestię. Mianowicie koszty. Gdy zdecydujesz się na współpracę z nami, to nie otrzymujesz tylko samego projektu w postaci prostych rzutów. Gwarantujemy Ci również przeprowadzenie wstępnej wyceny. Do tego dodajemy wizualizację 3D i wykaz materiałów, z których może być zrobiona Twoja kuchnia. To wszystko powoduje, że chociaż jeszcze remont się nie zaczął możesz ją ,,zobaczyć”. Nasz projekt kuchni uwzględnia ergonomię pracy, kolorystykę, oświetlenie i sprzęt kuchenny.

Jak wygląda zlecenie mebli kuchennych na wymiar w Warszawie?

Gdy uznasz, że projekt Ci się podoba, chcesz mieć taką kuchnię, to podpisujemy umowę i pomagamy Ci w zakupie odpowiednich materiałów. W praktyce oznacza to, że zamawiamy odpowiednie płyty i blaty kuchenne marki Egger. Dzięki temu, że prowadzimy własną lakiernię, możemy wykonać fronty szafek kuchennych w wymarzonym przez Ciebie kolorze. Doskonale orientujemy się w rozbudowanym asortymencie marki Egger.

Mamy już skompletowane zamówienie, to czekamy na jego realizację. Gdy tylko płyty meblowe trafiają w nasze ręce, rozpoczynamy pracę nad meblami na wymiar. Ostatnim etapem jest montaż mebli.

Jak wygląda montowanie mebli kuchennych na wymiar?

Mówiąc w skrócie, zestaw montażystów zajmuje się instalacja mebli kuchennych oraz sprzętu AGD. Korzyścią ze współpracy z nami jest to, że jesteśmy w stanie zmodyfikować instalacje wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne pod opracowany projekt. Jest to dla Ciebie dużym udogodnieniem. W ten sposób oszczędzasz nie tylko czas, ale również pieniądze. Dobrze wiemy, która płyta będzie bardziej odpowiednia do wykonania blatu roboczego, a która będzie idealna na front Twoich nowych szafek kuchennych. Podpowiemy Ci też, jakie zawiasy i prowadnice dobrać, aby przetrwały bezawaryjnie przez lata. Samodzielne składanie mebli na wymiar z pewnością będzie dla Ciebie nie tylko bardzo trudne, ale również pracochłonne i czasochłonne.

montaz mebli na wymiar

Aby odpowiednio złożyć szafkę musisz wiedzieć, które elementy stanowią jej front, które są korpusem mebla i w których miejscach powinny być prowadnice lub półki. Nam montaż kuchni na wymiar w zależności od stopnia jej skomplikowania zazwyczaj zajmuje kilka godzin. Ktoś, kto robi to po raz pierwszy w życiu, pewnie będzie musiał na to poświęcić parę dni. O niepotrzebnych nerwach już nawet nie wspominamy.

Gwarantujemy, że od momentu wykonania pomiaru do zamontowania kuchni nie minie więcej niż 4 tygodnie. Jeżeli chcesz, żeby sam montaż kuchni potrwał jeszcze krócej, to powinieneś odpowiednio przygotować pomieszczenie. Zadbaj o to, żeby usunąć rzeczy mogące przeszkadzać lub wręcz uniemożliwiać montaż kuchni.

Podsumowanie

Wbrew obiegowym opiniom, wykonanie kuchni na wymiar w Warszawie, wcale nie musi trwać miesiącami. Wystarczy tylko, że wybierzesz sprawdzonego wykonawcę, który pomoże Ci przejść przez cały proces od pomiaru, przez projekt, wycenę, zrealizowanie mebli oraz ich profesjonalny montaż. Zapraszamy do współpracy. Zachęcamy również do przejrzenia naszych wcześniejszych realizacji.

Odwiedź nas w social mediach

Scroll to Top
Call Now Button