Kuchnia od Stolarza

Biała kuchnia w stylu skandynawskim

Biała kuchnia w stylu skandynawskim
meble kuchenne Brwinów

Jasne i uporządkowane wnętrza to trend, który bardzo mocno oddziałuje na obecny sposób aranżacji przestrzeni. Coraz więcej osób ucieka od mocnych kolorów, które w zależności od pory dnia, mogą męczyć użytkowników i stawia na wyciszające spokojne aranżacje. O wiele łatwiej jest zmienić dodatki w klasycznym i jasnym wnętrzu niż w mocno określonych kolorystycznie przestrzeniach. Dlatego też kuchnia w stylu skandynawskim w Warszawie i nie tylko, cieszy się tak ogromną popularnością.

 

Minimalistyczna kuchnia w stylu skandynawskim Warszawa

Styl skandynawski kojarzy Ci się z bielą i uważasz, że może być niepraktyczny? To nie do końca jest prawda i o tym przeczytasz w kolejnych częściach artykułu. Kuchnia w stylu skandynawskim w Warszawie to głównie dbałość o minimalizm i funkcjonalność. Odstawiając na bok kolorystykę, którą zajmiemy się później, trzeba zaznaczyć, że najważniejsze w organizacji kuchni jest to, aby przestrzeń była uporządkowana, a jednocześnie, aby wszystko było pod ręką.

Kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna, a jednocześnie ma prezentować się elegancko. Ewentualne dekoracje w stylu skandynawskim ograniczają się do koniecznego minimum i są jedynie akcentem w takim wnętrzu. Piękno aranżacji, które posiada kuchnia w stylu skandynawskim w Warszawie, polega na zachowaniu balansu kolorystycznego i ilościowego. W takich kuchniach wszystko ma swoje miejsce w odpowiednio dostosowanych szafkach i szufladach, dzięki czemu blaty zostają uwolnione od nadmiaru nieużywanego sprzętu.

Kuchnia skandynawska

Dominujące kolory w kuchni skandynawskiej

Kuchnia w stylu skandynawskim w Warszawie to przede wszystkim biel, drewno, odcienie szarości. Pomyli się ten, kto uzna, że to tylko 3 kolory. Prawda jest taka, że bieli i szarości jest bardzo wiele. Podobnie z drewnem, które w zależności od gatunku różni się od siebie kolorem, układem słoi, twardością i wieloma innymi czynnikami. Użycie klasycznych i ciągle modnych kolorów pozwala stworzyć ponadczasową przestrzeń, która będzie doskonale prezentować przez długie lata. Dominujące kolory w kuchniach skandynawskich dają ogromne pole manewru, ponieważ każdy może dobrać dodatki w takiej kolorystyce, jaka będzie mu odpowiadała. Dodatkowo, jeśli po jakimś czasie uznamy, że kolor danych dodatków już nam nie odpowiada, to będzie można je zmienić bez stresu, że nie będą pasować do wnętrza kuchni. Kolory dominujące w kuchniach skandynawskich to tak naprawdę idealna baza do realizacji naszych upodobań.

Różne warianty stylu skandynawskiego

Skandynawia to rozległy region, który nie jest jednolity. Z tego powodu nie można powiedzieć, że każda kuchnia w stylu skandynawskim w Warszawie będzie wyglądać tak samo. Pewnie wiele osób zastanawiało się, jak to jest możliwe, że niektóre fotografie kuchni, salonów czy innych pomieszczeń urządzonych w stylu skandynawskim, tak bardzo różnią się od siebie. Dzieje się tak, ponieważ każde skandynawskie państwo stawia na inne aspekty w dekoracji wnętrz, jednak zawsze łączy je elegancja i lekkość. Kuchnia w stylu skandynawskim w Warszawie urządzona na sposób Fiński, będzie miała dużo różnych barw, kontrastów i motywów geometrycznych. To całkowite przeciwieństwo surowych Szwedzkich kuchni, których główną cechą jest połączenie różnych wariantów bieli i drewna. Łącznikiem pomiędzy obydwoma skrajnymi stylami skandynawskimi staje się Dania, której wnętrza są białe i delikatne.

Charakterystyczne dla wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim niezależnie od kraju są puste blaty, dlatego projektując kuchnię, należy dokładnie zastanowić się nad tym, jak głębokie powinny być szuflady lub szafki. Obecnie bardzo często można spotkać trend montażu szuflad w części dolnej kuchni i szafek w części wiszącej. Szuflady dają większe pole manewru w kuchni, pozwalają na umieszczenie dużej ilości wygodnych przegródek i skrytek.

 

Jakie dodatki pasują do kuchni w stylu skandynawskim?

Kuchnia w stylu skandynawskim w Warszawie może mieć jasne i ciemne meble. Decyzja zawsze należy do osoby, która ma mieszkać w danym domu lub mieszkaniu.

Kuchnia w stylu skandynawskim

Niezależnie od doboru kolorystycznego, w każdym wnętrzu ogromnie ważne są dodatki, które pełnią funkcję dopełnienia. Zazwyczaj najczęściej wybierane są metalowe i szklane gadżety, białe i czarne krzesła, a także proste oświetlenie w czarnych lub jasnych oprawach. Wszystko to sprawia, że wnętrze jest spójne i eleganckie.

Popularnym połączeniem w stylu skandynawskim jest zestawienie białych lub kremowych frontów z drewnianymi blatami, które pozwala na przeróżne kombinacje z dodatkami. Chcąc uzyskać surowy styl, możemy dodać wyłącznie czarne elementy lub ocieplić je naturalną zielenią w postaci ziół.
Osoby, które nie chcą stawiać na czerń, mogą zainspirować się fińskim zamiłowaniem do kolorowego szkła. Styl ten sprawia, że jasna i czysta kuchnia w stylu skandynawskim w Warszawie, uzyska lekki i bardziej kolorowy charakter.

 

Funkcjonalne pomysły na kuchnię w stylu skandynawskim

Kuchnia w stylu skandynawski w Warszawie to najczęściej różne odcienie bieli. Decydując się na takie meble, warto wziąć pod uwagę, że niektóre fronty mogą być trudniejsze w utrzymaniu czystości. Dlatego warto wybierać gładkie powierzchnie, które z łatwością można przetrzeć szmatką, bez konieczności długotrwałego tarcia.

W wielu kuchniach nie tylko tych w stylu skandynawskim można spotkać wyspy. To ciekawy sposób na zaaranżowanie dużej powierzchni, szczególnie na otwartych przestrzeniach gdzie kuchnia łączy się z jadalnią i salonem. Wyspa oddziela część kuchenną od salonu i jednocześnie będzie dodatkowym miejscem do działania i przechowywania.

Kuchnia w stylu skandynawskim w Warszawie to ucieczka od sztuczności, dlatego dodatki powinny być metalowe, drewniane, wiklinowe lub szklane, ale nie plastikowe. Nawet takie detale jak pojemniki na produkty spożywcze powinny być dokładnie przemyślane.

Jeśli zależy nam na zachowaniu surowości we wnętrzu, warto postawić na proste dodatki takie jak półka z metalu, albo drewna i zegar naścienny. Dobrym pomysłem może być również ciekawa grafika w odpowiedniej ramie.

Odwiedź nas w social mediach

Scroll to Top
Call Now Button